شنبه, 26 آبان 1397
موقعیت شما ---> صفحه اصلی ==> آرشیو اخبار ==> دکتر سید‌هاشمی : شرکت توسعه اعتماد مبین در فروش سهام خود جدی است

منوی اصلی

تلفن همراه
مناقصه ها و مزایده ها
آرشیو اخبار
آمار و اطلاعات
گالری تصاویر
مرکز دانلود
لینکهای مرتبط
آخرین وضعیت سهام مخابرات
نظام پیشنهادها
پست الکترونیک
نقشه سایت
نسخه RSS

دکتر سید‌هاشمی : شرکت توسعه اعتماد مبین در فروش سهام خود جدی است

چاپ

دکتر سیدمصطفی سید‌هاشمی، رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه اعتماد مبین، در گفت‌و‌گو با تابناک در خصوص آگهی فروش این شرکت اظهار داشت: شرکت ما هیچ نیتی مبنی بر اینکه بخواهد با دولت مقابله کند‌، ندارد. دولت را برگزیده مردم می دانیم و هیچ دعوایی با دولت نداریم. دولت در ‌سال‌های گذشته و در ارائه خدمات و توسعه زیر‌ساخت‌های زحمات زیادی‌ کشیده است؛ بنابراین، ما این برداشت را که اعتماد مبین می‌خواهد با دولت مقابله کند، تکذیب می کنیم، بلکه هدف ما فروش شرکت توسعه اعتماد مبین است.

وی گفت: این یک بحث اقتصادی است. شرکت توسعه اقتصادی اعتماد مبین تصمیم گرفته است صد درصد سهام خود را عرضه کند، و این اقدام به سخنانی که اخیرا از سوی دولتی‌ها مطرح شده، ربطی ندارد؛ بنابراین، به دور از همه جنجال‌ها ـ که رسانه‌ها مطرح می کند ـ این شرکت قصد فروش سهام خود را دارد.

وی در ادامه یادآور شد‌، این یک شرکت سهامی خاص است و قابل عرضه در بورس نیست. ما از طریق کنسرسیوم آن را از مخابرات خریداری کردیم و پس از آن نیز شرکت مخابرات اعتماد مبین، در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده و اداره این سهام را بر عهده گرفت.

دکتر سید‌هاشمی در پاسخ به اینکه چه کسی قادر است این شرکت را خریداری کند، گفت: هر کسی می تواند در قالب کنسرسیوم این سهام را خریداری کند. زمانی هم که ما این شرکت را خریداری کردیم، با کمک کنسرسیوم موفق به این کار شدیم. قطعا توان خرید این موضوع از بحث خارج است؛ هر چند ‌اگر یک شرکت بتواند آن را بخرد، اعمال مدیریت آن آسان‌تر باشد.

وی گفت: دولت به دلیل اینکه قانون، اجازه خرید را به او نمی دهد، نمی‌تواند سهام این شرکت را خریداری کند؛ اما ما به امید اینکه خریدار در بازار باشد، شرکت را عرضه کرده ایم؛ بنابراین، نبود‌ خریدار در بازار برای ما توفیق نیست، توفیق ما در فروش این قضیه است.

دکتر سیدهاشمی با اشاره به سخنان قنبری، معاون وزیر ارتباطات در خصوص ارزش واقعی سهام مخابرات نیز گفت: در این باره ادعا شده بود که ارزش سهام مخابرات 140 هزار میلیارد تومان است که ما پاسخ آن را داده ایم. ما حاضریم نه تنها سهام را به قیمت نصف این مبلغ واگذار کنیم که حتی ‌به کمتر از یک سوم آن ـ که چیزی کمتر از 46 هزار میلیارد تومان هم می شود ـ نیز واگذار کنیم و خواهش کردیم اگر کسی تمایل دارد، خود را معرفی کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما خوشحال می‌شویم که خریداران از قدرت خرید و مدیریت بالایی برخوردار باشند، چون شرکت اعتماد مبین، به جز سهم مخابرات در قزاقستان‌ ساختمان‌های متفاوتی دارد و تبدیل به یک برند شده است و خریدار غیر از پنجاه درصد به علاوه یک سهم مخابرات، ارزش‌های دیگری را نیز به دست خواهد آورد.

رئیس هیئت مدیره شرکت اعتماد مبین در‌باره درآمد‌های این شرکت گفت: سودی که عاید شرکت می شود از حدود 300 میلیارد تومان به 1100 میلیارد تومان می رسد. قرار بود این سود برای سال جاری 1100 میلیارد تومان شود که در پایان 550 میلیارد تومان به شرکت رسید.

وی در پاسخ به اینکه اگر شرکت واگذار نشود، چه برنامه ای دارید، گفت: با قدرت و قوت کار خود را ادامه خواهیم داد.

همچنین وی در پاسخ به اینکه آیا امکان افزایش تعرفه‌ها وجود دارد، گفت: چهار سال است‌ ما در‌خواست افزایش تعرفه‌ها را داده ایم. در دولت قبل هم تغییراتی در مورد آبونمان و موارد دیگر صورت گرفت، ولی در دولت جدید چنین اتفاقی نیفتاده است.

وی گفت: دولت یازدهم دستور هم کد‌سازی های جدید را به شرکت داد و شرکت اعتماد مبین در این قضیه، حدود 270 میلیارد تومان متضرر شد. همچنین قیمت‌ها را از پالس به دقیقه و از دقیقه به ثانیه تبدیل کردند، به همین دلیل در این قضایا مخابرات به شدت زیان دیده ‌و ‌بیشتر امورات خود را از ‌تلفن همراه اداره کرده است.

وی افزود: ما نمی‌خواهیم به ما سود بدهند. ما سود خود را از بهره‌وری به دست می‌آوریم؛ اما دست‌کم قیمت تمام شده را به ما بدهند. به هر حال تعرفه‌ها دست دولت است و اگر شرکت واگذار نشود، ما بار دیگر درخواست افزایش تعرفه‌ها را به دولت خواهیم داد.

 
ما 14 مهمان آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز1042
mod_vvisit_counterدیروز2129
mod_vvisit_counterکل بازدیدها6292847

 

فیش حقوقی

ذکرروزهای هفته

دعای روزجمعه : اللهم صلي علي محمد وآل محمد وعجل فرجهم
تماس با مدیرعامل
تماس با اداره بازرسی
تماس با اداره روابط عمومی
فرم رضایت ارباب رجوع
فرم طرح تکریم

پیوندهای مهم

پايگاه دفتر مقام معظم رهبري
رياست جمهوري
پورتال ايران

آمار سایت

اعضا : 416
محتوا : 2092
لینک وب ها : 63

آدرس :زنجان - جاده گاوازنگ -مجتمع ادارات - شرکت مخابرات ایران-منطقه زنجان   کدپستی:4513733581 دورنگار 33443535-024  پست الکترونیکی:dabirkhaneh@tcz.ir

      

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت پورتال شرکت مخابرات منطقه زنجان محفوظ میباشد.
Powered by : Joomla Developed by :Rose Andishe Hooshmand eng.Co