سه شنبه, 24 مهر 1397
موقعیت شما ---> صفحه اصلی ==> آرشیو اخبار ==> روز خبرنگار فرخنده باد

منوی اصلی

تلفن همراه
مناقصه ها و مزایده ها
آرشیو اخبار
آمار و اطلاعات
گالری تصاویر
مرکز دانلود
لینکهای مرتبط
آخرین وضعیت سهام مخابرات
نظام پیشنهادها
پست الکترونیک
نقشه سایت
نسخه RSS

روز خبرنگار فرخنده باد

چاپ

خبرنگاران از دیرباز به عنوان وجدان بیدار جامعه، در رسالتی خطیر و در عرصه ای نامحدود و غالباً التهاب آفرین، همواره در تلاش اند تا با دریافت و پردازش اخبار، به تنویر هر چه بیشتر افکار عمومی مبادرت ورزیده و بدین ترتیب در ارتقای آگاهی عمومی مردم، ایفاگر نقشی انکارناپذیر می باشند.
اخباری که ندرتاً به راحتی تهیه می شوند و چه بسیار اتفاق افتاده که با شعله ور شدن آتش جنگ و یا هر نوع درگیری مسلحانة دیگری، آنان جان خویش را در این راه مقدس از دست داده اند. بارزترین نمونة این گونه خبرنگاران، خبرنگار شهید محمود صارمی ست که 17 مرداد ماه 77 در جریان کشتار دیپلمات های ایران در مزار شریف افغانستان توسط طالبان به فیض شهادت نایل گردید و در کشورمان، سالروز شهادت ایشان « روز خبرنگار » نامیده شده است.
آمار سالانة صدها خبرنگار جانباخته در گوشه و کنار این کرة خاکی و از آن جمله، افغانستان، عراق و کمی آن سوتر؛ سوریه و یمن، راستین ترین گواه این مدعاست.
تجارب تاریخی تاکنون نشان داده، آرامش جوامع به میزان قابل ملاحظه ای در پرتو اطلاع رسانی صحیح و یا به تعبیری انتشار حقایق، بستگی دارد. از همین روی، اعتبار اجتماعی هر رسانه ای نیز با معیار توانمندی خبرنگاران آن جامعه سنجیده می شود.
در جوامع دموکراتیک، این خبرنگاران هستند که در فضائی آزاد و بدون ملاحظات سیاسی، افزون بر آگاهی بخشیدن به مردم، از انحراف های احتمالی نظام های حکومتی نیز، جلوگیری کرده و افکار عمومی یا به عبارتی ملت ها را رودرروی آنها قرار می دهند.
بنابراین، شغل مردمی «خبرنگاری» از جامعیتی استثنایی بهره مند بوده و کمتر کسی می تواند به جایگاه یک خبرنگار واقعی دست یابد.
ضمن تبریک سالگرد روز خبرنگار به تمامی خبرنگاران ارجمند عرصة رسانه ای میهن اسلامی ایران، از پیشگاه خداوند بزرگ، سلامت و توفیق روزافزون یکایک آنان را آرزومندیم.


روابط عمومی و امور بین الملل
شرکت مخابرات ایران

 
ما 16 مهمان آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز213
mod_vvisit_counterدیروز199
mod_vvisit_counterکل بازدیدها6270804

 

فیش حقوقی

ذکرروزهای هفته

دعای روزدوشنبه: یا قاضی الحاجات
تماس با مدیرعامل
تماس با اداره بازرسی
تماس با اداره روابط عمومی
فرم رضایت ارباب رجوع
فرم طرح تکریم

پیوندهای مهم

پايگاه دفتر مقام معظم رهبري
رياست جمهوري
پورتال ايران

آمار سایت

اعضا : 416
محتوا : 2058
لینک وب ها : 63

آدرس :زنجان - جاده گاوازنگ -مجتمع ادارات - شرکت مخابرات ایران-منطقه زنجان   کدپستی:4513733581 دورنگار 33443535-024  پست الکترونیکی:dabirkhaneh@tcz.ir

      

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت پورتال شرکت مخابرات منطقه زنجان محفوظ میباشد.
Powered by : Joomla Developed by :Rose Andishe Hooshmand eng.Co