سه شنبه, 24 مهر 1397
موقعیت شما ---> صفحه اصلی ==> آرشیو اخبار ==> ورود اپراتور چهارم موبایل منتفی شد

منوی اصلی

تلفن همراه
مناقصه ها و مزایده ها
آرشیو اخبار
آمار و اطلاعات
گالری تصاویر
مرکز دانلود
لینکهای مرتبط
آخرین وضعیت سهام مخابرات
نظام پیشنهادها
پست الکترونیک
نقشه سایت
نسخه RSS

ورود اپراتور چهارم موبایل منتفی شد

چاپ

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: براساس مطالعات انجام شده، ورود اپراتور چهارم به بازار موبایل فعلا توجیه اقتصادی ندارد و برای بهبود فضای رقابتی، اپراتورهای مجازی وارد این بازار خواهند شد.

صادق عباسی شاهکوه در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین مطالعات انجام گرفته برای ورود چهارمین اپراتور تلفن همراه به بازار موبایل کشور اظهار داشت: مطالعات انجام شده در مورد این پروژه با توجه به شاخص های اقتصادی و فنی که با استفاده از مشاوران داخلی و خارجی صورت گرفته، نشان می دهد که در شرایط فعلی، ورود اپراتور جدید به بازار موبایل، توجیه اقتصادی ندارد و نیازی به حضور آن نخواهد بود.
وی با بیان اینکه در خروجی امکان سنجی صورت گرفته به تعریف اپراتورهای مجازی تلفن همراه – MVNO – رسیدیم ادامه داد: بررسی های بازار تلفن همراه نشان داد که با حضور اپراتورهای مجازی که نیاز به ایجاد شبکه و سرمایه گذاری زیادی ندارند بازار رقابتی در این بخش حاصل خواهد شد و نیازی به اپراتورچهارم در بازار موبایل نیست.

معاون صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به اینکه اپراتورهای مجازی بدون نصب آنتن BTS و ایجاد شبکه و سرمایه گذاری اندک می توانند از ظرفیت شبکه اپراتورهای فعال در کشور استفاده کنند ادامه داد: این اپراتورها شماره و سیم کارت با برند خاص خود را خواهند داشت اما از ظرفیت باند فرکانسی ۳ اپراتور فعال کشور استفاده می کنند.

عباسی شاهکوه با اشاره به مشکلات محدودیت فضای فرکانسی گفت: ورود اپراتورهای مجازی به بازار موبایل مشکلی در ظرفیت فضای فرکانسی ایجاد نمی کند و از طرفی باعث ایجاد رقابت در این بازار می شود.

وی گفت: با اعلام فراخوان برای اجرای این پروژه، ۵۱ تقاضا برای دریافت مجوز اپراتور مجازی موبایل به رگولاتوری ارائه شده است که تا پایان مهرماه جاری، نتایج اولیه حاصل از بررسی شرایط این شرکتها برای اخذ مجوز اعلام می شود.

معاون رگولاتوری خاطرنشان کرد: داشتن شریک و سرمایه گذار خارجی و شراکت با شرکتهای ارائه دهنده خدمات ICT در دریافت مجوز اپراتور مجازی امتیاز محسوب می شود اما اینکه این شرکتها با اپراتورهای موبایل فعلی شراکت داشته باشند ممنوع است.

وی با تاکید براینکه دنیا به سمت همگرایی شبکه های ثابت و موبایل در حال حرکت است، گفت: پس از دریافت موافقت اصولی ایجاد اپراتور مجازی، دریافت کنندگان پروانه ۶ ماه زمان خواهند داشت سرویس خود را ارائه کنند؛ پیش بینی ها حاکی از آن است که تا پایان امسال پروانه فعالیت این اپراتورها صادر شود.

 
ما 18 مهمان آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز270
mod_vvisit_counterدیروز199
mod_vvisit_counterکل بازدیدها6270861

 

فیش حقوقی

ذکرروزهای هفته

دعای روزدوشنبه: یا قاضی الحاجات
تماس با مدیرعامل
تماس با اداره بازرسی
تماس با اداره روابط عمومی
فرم رضایت ارباب رجوع
فرم طرح تکریم

پیوندهای مهم

پايگاه دفتر مقام معظم رهبري
رياست جمهوري
پورتال ايران

آمار سایت

اعضا : 416
محتوا : 2058
لینک وب ها : 63

آدرس :زنجان - جاده گاوازنگ -مجتمع ادارات - شرکت مخابرات ایران-منطقه زنجان   کدپستی:4513733581 دورنگار 33443535-024  پست الکترونیکی:dabirkhaneh@tcz.ir

      

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت پورتال شرکت مخابرات منطقه زنجان محفوظ میباشد.
Powered by : Joomla Developed by :Rose Andishe Hooshmand eng.Co