یکشنبه, 29 مهر 1397
موقعیت شما ---> صفحه اصلی ==> آرشیو اخبار ==> ۵۷ درصد از مردم جهان آنلاین نیستند

منوی اصلی

تلفن همراه
مناقصه ها و مزایده ها
آرشیو اخبار
آمار و اطلاعات
گالری تصاویر
مرکز دانلود
لینکهای مرتبط
آخرین وضعیت سهام مخابرات
نظام پیشنهادها
پست الکترونیک
نقشه سایت
نسخه RSS

۵۷ درصد از مردم جهان آنلاین نیستند

چاپ

کمیسیون پهنای باند سازمان ملل متحد در گزارش جدید خود اعلام کرد بیش از نیمی از جمعیت جهان هنوز آفلاین بوده و به صورت دائم به اینترنت دسترسی ندارند.

گزارش اين كميسيون نشان مي‌دهد درحال حاضر 4.2 ميليارد نفر، برابر 57 درصد از جمعيت جهان به صورت مداوم اينترنت دسترسي نداشته و آفلاين هستند. به طور كلي ميزان دسترسي به اينترنت در سال 2014 با ركودي 8.6 درصدي و در سال 2015 با ركودي 8.1 درصدي مواجه شده‌است.

كاهش ميزان دسترسي به اينترنت در دوراني كه همه از طريق گوشي‌هاي موبايل خود آنلاين هستند و در شرايطي كه اين ابزار ارتباطاتي به طور كلي سبك زندگي انسان‌ها به ويژه جوانان را متحول ساخته‌است، كمي دور از ذهن به نظر مي‌آيد.

نزديك به 70 درصد از مشتركان موبايلي و ثابت اينترنت در قاره‌هاي آمريكا و آسيا پاسيفيك متراكم شده‌اند. اگرچه اين گزارش پيش‌بيني كرده‌است كه تا سال 2021 نزديك به 60 درصد از جمعيت جهان آنلاين خواهد‌بود، شكاف ميان كشورهاي فقيرتر و ثروتمند‌تر برجا خواهد ماند مگراينكه راهكاري براي پركردن اين شكاف ايجاد شود.

كشورهاي درحال توسعه به اندازه كشورهاي توسعه‌يافته در پذيرش اينترنت از خود اشتياق نشان نمي‌دهند. رشد مخاطبان در مناطق مختلف با تنوع زباني از قبيل آفريقا، هندوستان و جنوب شرق آسيا همچنان براي فراگيري اينترنت چالش ايجاد مي‌كنند زيرا بيشتر زبان‌هاي جهان در فضاي آنلاين جايگاهي ندارند.

موانع زباني

اينترنت بيشتر براي آنهايي كارايي دارد كه زبان انگليسي را مي‌شناسند. بيش از نيمي از وب‌سايت‌هاي موجود در جهان به زبان انگليسي هستند. زبان‌هاي اروپايي مانند اسپانيايي، فرانسه،‌الماني و همچنين زبان ژاپني در كمتر از پنج درصد از وب‌سايت‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرند و زبان برخي از اقوام مانند زبان سواحيلي و هندي در كمتر از يك دهم درصد از وب‌سايت‌ها به كار گرفته مي‌شوند.

فيس‌بوك به تازگي از 100 هزار صفحه ويكي‌پديا براي يك مطالعه استفاده كرده و دريافته‌است تنها 53 درصد از جهان به زبان محلي خود به اطلاعات ويكي‌پديا دسترسي دارند. اين شبكه اجتماعي نتيجه مي‌گيرد درصورتي كه 40 زبان ديگر به اين دانشنامه آنلاين افزوده شود،‌ 80 درصد از جهان قادر خواهند بود به اطلاعات آن دسترسي پيدا كنند.

يك شبكه چند زبانه تنها راهكاري است كه امكان دسترسي،‌درك و استفاده از محتواي موجود در اينترنت را براي همگان فراهم خواهد‌آورد.

متعادل‌سازي سود

در ظاهر به نظر مي‌آيد ايجاد زيرساختار‌هاي اينترنتي در بيشتر مناطق حومه شهري و كم‌جمعيت دشوار است، اما شركت‌هاي اينترنتي از متصل ساختن انسان‌ها به يكديگر سود كلاني به دست مي‌آورند. اينترنت يكي از خدماتي است كه هدف آن درآمد‌زايي است. گزارش كميسيون پهناي باند سازمان ملل پيشنهاد مي‌دهد كشورها بايد برنامه ملي پهناي باندي را تعريف كنند و براي گنجاندن تعداد بيشتري از مردم در فضاي آنلاين،‌اينترنت مقرون‌به‌صرفه‌تري را عرضه كنند.

حتي اگر جنبه تجاري اينترنت چندان قانع‌كننده نباشد، رقابت براي افزايش دسترسي به وب تنها برسر تماشاي ويديوهاي جذاب از گربه‌ها و يا حضور در مجادله‌هاي توئيتري نيست، اينترنت ابزاري براي بهبود فرصت‌هاست. در جوامع برون‌شهري،‌جايي كه شايد تجارت براي تامين‌كنندگان خدمات با رشد آني مواجه نشود، سرمايه‌گذاري يا مداخله‌هاي عمومي مي‌تواند به شركت‌هاي خصوصي در ادامه تجارتشان بدون تقبل خسارت مالي كمك كند.

فرصت‌هاي برابر

در كشورهاي فقيرتر، ميزان اتصال زنان به اينترنت نسبت به مردان 25 درصد كمتر است و اين شكاف جنسيتي در برخي مناطق از آفريقا به بالاي 50 درصد مي‌رسد. همچنين ميزان مالكيت موبايل در ميان زنان در اين مناطق از مردان كمتر است. براي زناني از بخش‌هاي كم‌درآمد و متوسط جوامع قابل دسترس بودن اينترنت مي‌تواند روزنه‌اي به زندگي بهتر باشد. با دسترسي به اينترنت زنان مي‌توانند آگاه‌تر شده و به مشاغل دسترسي پيدا كنند و حقوق خود در فضاي اجتماعي و شخصي را فرابگيرند

 
ما 20 مهمان آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز284
mod_vvisit_counterدیروز1
mod_vvisit_counterکل بازدیدها6271442

 

فیش حقوقی

ذکرروزهای هفته

دعای روزشنبه: یارب العالمین
تماس با مدیرعامل
تماس با اداره بازرسی
تماس با اداره روابط عمومی
فرم رضایت ارباب رجوع
فرم طرح تکریم

پیوندهای مهم

پايگاه دفتر مقام معظم رهبري
رياست جمهوري
پورتال ايران

آمار سایت

اعضا : 416
محتوا : 2064
لینک وب ها : 63

آدرس :زنجان - جاده گاوازنگ -مجتمع ادارات - شرکت مخابرات ایران-منطقه زنجان   کدپستی:4513733581 دورنگار 33443535-024  پست الکترونیکی:dabirkhaneh@tcz.ir

      

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت پورتال شرکت مخابرات منطقه زنجان محفوظ میباشد.
Powered by : Joomla Developed by :Rose Andishe Hooshmand eng.Co